חודש יולי במדע

ב- 25.7.1920 נולדה רוזלינד פרנקלין. פרנקלין הייתה כימאית פיזיקלית בריטית אשר ביססה את הדאבל היליקס כמבנה הדנא. התמונות שצילמה היו קריטיות עבור המחקר של קריק ווטסון ופרס הנובל שקיבלו.
היא לא קיבלה קרדיט על חלקה בתגלית עד אשר ווטסון כתב את סיפרו. היא נפטרה מסרטן לפני שפרס הנובל ניתן, וזוכי פרס נובל צריכים להיות בחיים כדי להיות מועמדים.

לקריאה נוספת עליה:
Rosalind Franklin : the dark lady of DNA Brenda Maddox
———————-
ב – 10.7.1962 נאסא שיגרה הלווין הראשון מסדרת טלסטאר השייכים ל AT&TT, אשר עוצבו במטרה להעביר אותות של טלוויזיה וטלפון בין ארצות הברית לבין אירופה. קצת לאחר שהלווין נכנס למסלול, נשלח אות מארצות הברית. התחנה הצרפתית קלטה את האות והחזירה אותו חזרה לארצות הברית, כדי להוכיח שהמערכת עובדת. הניסיון השני בשליחת אותות כלל שיחת טלפון בין סגן הנשיא לבין יושב הראש של AT&T. זו הייתה הפעם הראשונה שלוויין העביר שידור טלוויזיה חי מעבר לאוקיינוס, והפעם הראשונה ששיחת טלפון הועברה בחלל.
לקריאה נוספת אודות תקשורת לויינים:
Satellite communications by Timothy Pratt, Bostian, Charles W
——————-
ב- 1.7.19711 נפטר סר וויליאם לורנס בראג. הוא היה פיזיקאי אשר חלק את פרס הנובל של 1915 עם אביו, וויליאם הנרי בראג. השניים זכו בפרס נובל עבור מחקר שערכו על המבנה הגבישי של החומר באמצעות עקיפה של קרני רנטגן ועבור החוק שלהם אודות מבנה קריסטלים. הוא זכה בפרס בגיל 25, דבר אשר הופך אותו לאדם הצעיר ביותר שזכה בפרס נובל.
לקריאה נוספת:
Crystal clear : the autobiographies of Sir Lawrence and Lady Bragg edited by A.M. Glazer and Patience Thomson

תצוגת ספרים

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *