הסיסמאות הגרועות של שנת 2017

SplashData חברה העוסקת בהגנה על זהות דיגיטלית פרסמה את רשימת מאה הסיסמאות השגורות והגרועות ביותר בהן משתמשים אנשים לאבטחת החשבונות שלהם.  רשימת הסיסמאות נלקחה מתוך 5 מיליון סיסמאות שהודלפו השנה.

לצד הסיסמאות המוכרות password, admin, 123456 ודומיהן יש גם אוסף של שמות כגון Robert,  Joshua, Andrew  ושמות מכוניות כגון Ferrari  ו   Corvette (תמיד טוב לחלום). לצידן צצה לה גם הסיסמא  starwars, אם כי נראה שלמרות הסיסמא כח האבטחה לא היה עם בעלי הסיסמא.

Continue reading “הסיסמאות הגרועות של שנת 2017”

Publons – לקבל הכרה על עבודת שיפוט העמיתים שלך

שיפוט עמיתים (peer review) הוא הוא אחד מהעקרונות המשמשים להבטחת האיכות של פרסומים מחקריים. חוקרים מצופים לעסוק בשיפוט עמיתים כחלק מעבודתם, אך עיסוק זה לא תמיד זוכה להכרה הראויה מצד הקהילה המחקרית.

Publons הוא פלטפורמה מקוונת חינמית שמסייעת לחוקרים לתעד שיפוטי עמיתים שהם ערכו בכתבי עת שונים ולאמת אותם, וכך לזכות בהכרה רשמית על עבודה חשובה זו. Continue reading “Publons – לקבל הכרה על עבודת שיפוט העמיתים שלך”

10 עובדות על יום המשחקים הבינלאומי, או TMYK גרסת הגיימינג :)

יום המשחקים הבינלאומי מתקיים מדי שנה ב-20 לדצמבר בכל העולם. ספרנים וספרניות תמיד מחכים להזדמנות לשחק טאקי במסווה של פעילות מקצועית, אז אנחנו מקווים שתצטרפו אלינו, יום רביעי, 20.12.17, בין השעות 10:00-15:00, כי כמה כבר אפשר לחשב ולהנדס?

ואם כבר, אז 10 עובדות על משחקים, כפי שנאספו על ידי רוני עפרוני, מומחה בתחום (לא סגורות על איזה תחום בדיוק). ובמקרה עובד בספריה.

Continue reading “10 עובדות על יום המשחקים הבינלאומי, או TMYK גרסת הגיימינג :)”

איתור תכונות של חומר במאגר המידע האינטראקטיבי Knovel

סטודנטים וסטודנטיות פונים אלינו לא מעט בבקשה למצוא תכונות של חומרים  עבור קורסים בתחומים שונים. Knovel הוא כלי נוח לקבלת נתונים אודות חומרים שונים, וההכרות איתו תעזור לכם לחפש את המידע הנחוץ לכם.

Continue reading “איתור תכונות של חומר במאגר המידע האינטראקטיבי Knovel”