1000 הורדות זוהרות

IOP books at Tel Aviv University

הספריה למדעים מדוייקים ולהנדסה מציעה אוסף ספרים אלקטרוניים של IOP. במהלך השנה האחרונה הורדתם למעלה מאלף עותקים של ספרי המכון. מדובר בעיקר בספרים מבואיים וממוקדים. בפוסט זה תיאור קצר של כמה מהספרים הפופולאריים ביותר שהורדו השנה. טווח נושאי הספרים בהם התעניינתם הוא רחב. ביניהם: משוואות גלים לא לינאריות וסוליטונים, ספקטרוסקופיה, כימיה קוונטית, ויזואליזציה מדעית, אנרגיות מתחדשות ועוד.

Continue reading “1000 הורדות זוהרות”

מדריך לשופט העמיתים המתחיל – המלצות והנחיות ע”פ IOP

Peer review report

בהיותם חלק מהקהילה המדעית, חוקרים מצופים לעסוק בשיפוט עמיתים (peer review) מעת לעת. שיפוט עמיתים הוא אמצעי הכרחי כדי להבטיח שהמחקרים שיתפרסמו יהיו באיכות גבוהה, מהימנים, מקוריים ובעלי חשיבות לעולם המחקר. גם החוקרים המשמשים כשופטים יכולים להפיק תועלת מעיסוק זה. השופטים זוכים להתעדכן לגבי מחקרים חדשניים לפני שהם מתפרסמים. עיסוק בשיפוט עמיתים גם טוב לרזומה ועוזר לבנות את המוניטין של החוקר.

Continue reading “מדריך לשופט העמיתים המתחיל – המלצות והנחיות ע”פ IOP”

נמצאת בכל מקום – על סדרת פיבונאצ’י לכבוד יום פיבונאצ’י

היום הוא יום  פיבונאצ’י. למה? כי ה23/11 נכתב בלועזית כ 11/23 ובכך מכיל לפי הסדר את ארבעת הספרות הראשונות בסדרת פיבונאצ’י. אז מי זה פיבונאצ’י ומה זו הסדרה הזו?

Continue reading “נמצאת בכל מקום – על סדרת פיבונאצ’י לכבוד יום פיבונאצ’י”

מה הן הגישות כלפי מדע אצל סטודנטים ומה זו חרדה ממדע? ספר להורדה בחינם בחודש נובמבר

אחד הדברים שעולים ממחקרים הוא שלתלמידים וסטודנטים יש לעיתים חרדה ממקצועות המדע. בספר  Student Attitudes, Student Anxieties, and How to Address Them מציגים החוקרים את התופעה ופתרונות אפשריים לה.

מה אפשר למצוא בספר?

Continue reading “מה הן הגישות כלפי מדע אצל סטודנטים ומה זו חרדה ממדע? ספר להורדה בחינם בחודש נובמבר”

IOP מעדכנת מה קורה בתחומים נבחרים של פיזיקה

IOP מציעה גישה חופשית לספרונים אודות נושאים חמים בפיזיקה. הספרונים נכתבו על ידי מובילים בתחומם ומהווים נקודת פתיחה טובה עבור מי שמעוניין להבין תחומי עניין אלו ולדעת איפה המדע בתחום נמצא כיום. את הספרים ניתן להוריד בפורמט PDF,   EPUB ,   (לקורא אלקטרוני)  ו  MOBI (לקינדל). למטה תוכלו למצוא פירוט על חלק מהספרונים. למעבר לכל הספרונים לחצו כאן.  ה

בפוסט זה תוכלו למצוא תקצירים של חלק קטן מהספרים.

Continue reading “IOP מעדכנת מה קורה בתחומים נבחרים של פיזיקה”

כיצד  להפיץ את המחקר שלכם  – טיפים בספר Effective Science Communication

מדענים ומדעניות לומדים כיצד לערוך מחקר. אולם, הם אינם לומדים איך לשווק את המחקר ולדאוג שיופץ ויפורסם בכל המקומות הנכונים. על מדענים לדעת איך להסביר ולהרצות על המחקר שלהם מול מגוון של קהלים, בין אם מדובר בכנס מקצועי, בעיתונות, או בעת בקשת מענק למימון מחקר. תקשורת טובה יותר תעזור בקידום עצמי, בהנחלת והפצת ידע חשוב לכלל האוכלוסייה.

בספר Effective Science Communication ניתן למצוא עצות מעשיות איך ומתי לתקשר את המחקרים והיכולות  של חוקרים. מכתיבת המחקר, ועד פרסומו והפצתו. בפוסט זה אנו מביאים חלקים מצומצמים מהעצות המובאות בספר. הספר נגיש להורדה עבור קהילת האוניברסיטה, יחד עם ספרים נוספים מבית IOP.

Continue reading “כיצד  להפיץ את המחקר שלכם  – טיפים בספר Effective Science Communication”

הספרים הדיגיטליים של IOP זמינים עכשיו להורדה

IOP Ebooks

הספרייה שמחה להציג מדי פעם בפעם אוספי ספרים דיגיטליים לתקופת ניסיון.
בימים אלו אוסף הספרים האלקטרוניים המלא של המכון לפיזיקה IOP זמין להורדה.
במידה ומצאתם את האוסף מועיל נשמח אם תשלחו אלינו המלצתכם.
בפוסט זה פרטים על ספרי IOP.

Continue reading “הספרים הדיגיטליים של IOP זמינים עכשיו להורדה”

ישראל במחקר הבינלאומי – נתונים על פי דוח של אלסוויר לשנת 2015

אלסוויר,חברת הוצאה לאור ובעלת כלים רבים המיועדים לסטודנטים וחוקרים, פירסמה במרץ 2017 מידע אודות שיתופי פעולה בינלאומיים במחקר, נכון לניתוח נתונים שעשתה עד שנת 2015.

Continue reading “ישראל במחקר הבינלאומי – נתונים על פי דוח של אלסוויר לשנת 2015”