5 שאלות נוספות למדור השאלה: סרט ההמשך

1. למה צריך לשלם קנס כשמחזירים ספר באיחור?

זוכרים את היום הזה שהייתם חייבים ספר למבחן אבל כל העותקים בספריה היו מושאלים? בדיוק בגלל זה.

וכן, הקנס נראה לכם גבוה ולא סביר (הוא די זהה בכל הספריות האוניברסיטאיות בארץ), אבל אחרת איך נוכל לוודא שמי שמחזיק את הספר שאתם חייבים למבחן יחזיר אותו? וכן, איחרתם בהחזרה כבר יותר משבוע והקנס יקר יותר מהספר עצמו, אבל אין באמת קשר למחיר הספר, הקנס נועד למנוע פגיעה בסטודנטים אחרים. וכאן המקום להדגיש – לעולם לא נבקש מכם להחזיר ספר כי סתם בא לנו שיישב על המדף. באמת שלא. המדף גם ככה עמוס ויש לנו חולי סדר בצוות. תצטרכו להחזיר ספר רק אם מישהו אחר זקוק לו, או שסיימתם ללמוד.

מם

2. איך אני יודע/ת שצריך להחזיר את הספר שברשותי?

יש אפליקציה נחמדה מאוד בשם TAU MOBILE, ובה יש כרטיס קורא. מומלץ בחום! בנוסף, ניתן לבדוק את ההשאלות שלכם בדעת"א על ידי כניסה לחשבון. וכמובן, אתם מקבלים מאיתנו מיילים 3 ימים לפני יום ההחזרה, ו-4 ימים לאחר יום ההחזרה, אבל אי קבלת המייל לא פוטרת אתכם מאחריות. בעיקר כי הכלב אכל לי את המייל הוא לא תירוץ קביל. אנחנו מסבירים קצר ולעניין איך לדעת מתי עליכם להחזיר ספר בסרטון קצר.

צילום אפליקציה

3. איפה נמצא הספר אלגברה ליניארית/חדוא1/חדוא2/מבוא לאלגוריתמים וכו' וכו' וכו'?

התשובה כמעט לכל שאלה היא 42 בחדר מתמטיקה (גם לשאלות קיומיות). אבל מעבר לכך, אפשר תמיד לבדוק בקטלוג הספרייה (תיבת החיפוש בדף הבית של הספריה), או לשאול בדלפק ההדרכה (שאלו אותנו באותיות כחולות ענקיות? זוכרים מהפוסט הקודם שבוודאי קראתם בעיון?). אתם גם יכולים להקשיב לסרטון קצר שמסביר איך לעשות את זה.

צילום מסך

4. מאוד מרעישים לידי ואני לא יכול/ה ללמוד – מה עושים?

זכותכם לעבוד בספרייה בשקט וללא הפרעות. פונים לדלפק ההשאלה או לדלפק ההדרכה ואנחנו נפתור את הבעיה מבלי לגרום לזה להיראות כאילו שאתם מלשינים. באמת. אנחנו ספרניות, מצופה מאיתנו לבקש שקט, ויש לנו ש' שורקת (חרוז!).

מם

5. הבטחתי ולכן – מה זה הריח של הפופקורן שמתפשט בספרייה לקראת ערב???

שאלה מצוינת. אם מישהו מכם יודע, נא לכבד גם את דלפק השאלה! (כמובן, לא נכנסים עם אוכל לספרייה, כן?)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *