אל תחכו – 10 סיבות להירשם ל ORCID ID עוד היום

ORCID ID (Open Researcher and Contributor ID) מאפשר זיהוי חוקרים בעזרת מספר זיהוי ייחודי וקבוע. מדובר בהשקעה של כמה דקות של הירשמות והכנסת מידע שתלווה אתכם לאורך קריירה ותחסוך לכם זמן.

עשר סיבות להשתמש ב ORCID ID

  1. חיבור אמין עם העבודות, פרסים והשתייכויות של כל מחבר.
  2. פותר בעיות של זיהוי לא נכון. הדבר פותר בעיה של חוקרים עם שמות מלאים זהים, חוקרים ששינו את שמם, וריאציות שונות של השם, ובעיות של תעתיק.
  3. החוקר עצמו הוא הבעלים של ה ORCID ID . בעל ה ORCID ID   הוא היחיד שיכול לעדכן את הפרופיל, מחליט לאיזה מידע לחבר את הפרופיל, ועם מי לחלוק את הפרופיל.
  4. מערכות ומו"לים שונים משתמשים ב ORCID , כך שהוא כבר חלק מתהליך העבודה של החוקרים.
  5. חיסכון בזמן. מכניסים את המידע פעם אחת ומשתמשים בו לעיתים קרובות. מאחר ו ORCID ID משולב עם מספר מערכות כל מה שמעדכנים ב ORCID ID מתעדכן גם במערכות אחרות. וההפך, מה שמעודכן במערכות אחרות יכול להתעדכן ב ORCID.
  6. יותר הכרה במחקר. זהו מקום מרוכז ואמין ממנו ניתן לדעת כל מה שיש לדעת מבחינה מקצועית על החוקר. עם מי הוא עובד, לאיזה מוסדות שייך, אילו מאמרים פרסם ובמה זכה.
  7. הגדלת האפשרות לגלות את המחקר שלך. החיבורים השונים והגישה הנוחה למאמרים השונים מאפשרים גילוי טוב של המאמרים. ישנם מאגרי מידע שניתן לחפש בהם באמצעות ORCID ID.
  8. זה בחינם עבור חוקרים.
  9. קל מאוד להירשם. מספיקים שם מלא, אימייל וסיסמא. מאשרים שאין כבר פרופיל קיים. מקבלים את תנאי השימוש.
  10. שורד לאורך זמן, וניתן לשימוש לאורך כל הקריירה. גם אם כבר פרסמתם הרבה ואתם מבוססים בקריירה שלכם יש דרכים לעשות קישור מהיר בין מאמרים קיימים ל ORCID ID.

להרחבה על הסעיפים ניתן לקרוא את הפוסט הזה, או להקשיב לוובינר קצר בנושא.

רוצים לקרוא עוד על ORCID בבלוג?

פוסט הכרות עם ORCID:

כיצד ORCID יכול לעזור בהפצת המחקר או בהכרה בשיפוט עמיתים שאתם עושים?