איך מעבירים רשומות ל RefWorks – חלק ב'

תוכנה לניהול מידע ביבליוגרפי מלווה אותנו מרגע תחילת חיפוש החומרים לעבודה ועד לרגע כתיבת הביבליוגרפיה. באמצע יש תהליך מתמשך של חיפוש חומרים רלוונטיים לנושא עליו כותבים. בתהליך החיפוש אנחנו משתמשים בסוגים שונים של מאגרי מידע ומעבירים מידע ממגוון מקורות. בפוסט זה נראה דרכים שונות להעלות רשומות ל RefWorks, כאשר דרכים שונות מתאימות למאגרים שונים.

בפוסט הקודם ראינו איך מעבירים רשומות מדעת"א וממאגרי מידע, באמצעות כפתור יעודי במאגר המידע או באמצעות העברת המידע בקובץ RIS.

בפוסט הזה נראה שתי דרכים נוספות להעביר מידע אל RefWorks.

העברה באמצעות כפתור Save to RefWorks

Save to RefWorks הוא כפתור שמוסיפים לשורת הסימניות בראש הדפדפן (בRefWorks : תפריט ראשי –> שלוש נקודות ->  tools ולעקוב אחר ההוראות). כאשר נמצאים בדף של רשומה יחידה או בדף תוצאות חיפוש ולוחצים על הכפתור.

הכפתור אוסף את כל הרשומות לחלון אחד וניתן לבחור  איזה רשומות ברצוננו להעביר.

הדבר שימושי במאגרי מידע כגון MathSciNet בהם אין קישור ישיר ל RefWorks.

לאחר שעושים חיפוש, לוחצים על Save to RefWorks. נפתחת בצד רשימה של כל התוצאות שנמצאות על הדף. בוחרים את התוצאות הרצויות ומעבירים אותן ל RefWorks.

צילום מסך העברת מידע מ MathSciNet ממנו אין קישור ישיר ל RefWorks.

הרשומות הועברו לRefWorks.

הכנסת רשומה ידנית

באייקון ה + בוחרים ב Create new reference

צילום מסך Create new reference


בחלון שנפתח  מתחילים לכתוב את כותר הפריט ב Title  ולוחצים על סימן הברק  כך שיהיה בצבע כחול.

RefWorks מציע רשומות אפשריות

 

RefWorks מציע רשומות אפשריות (מתוך מאגרים חיצוניים אליהם הוא מחובר) וכאשר בוחרים רשומה שהוא מציע, הוא מוסיף אוטומטית את כל הפרטים כך שלא צריך להכניס אותם ידנית.

מוסיף אוטומטית את כל הפרטים

 

 

 

 

בפוסט זה ובפוסט הקודם ראינו איך להעלות רשומות ל  RefWorks . ל RefWorks עוד יכולות ופיצ'רים רבים כגון העלאת מאמרים, יצירת תיקיות ושיתופן, מרקור מאמרים בתוך RefWorks    , יצירת ביבליוגרפיה בלחיצת כפתור ועוד.

הספרייה מעבירה הדרכות לקבוצות וליחידים בנושא RefWorks . אם אתם מעוניינים לקבוע הדרכה או יש לכם שאלות, צרו קשר עם מדור שירותי מידע והדרכה בספרייה בטלפון:  03-6406039, בדואר אלקטרוני sciref@tauex.tau.ac.il או מלאו טופס לתאום הדרכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *